Vår personal

Företagsledning

Cecilia Lilja

Produktionschef
070 – 091 19 50
cecilia@digilar.se

Mikael Wahss

Grundare & utvecklingschef
073 – 314 17 14
mikael@digilar.se

Stellan Wigh

Grundare & förlagschef
070 – 338 29 22
stellan@digilar.se

Försäljning

Carl Månsson

Försäljningsansvarig
073 – 328 00 96
carl@digilar.se

Ansvarig för: Kalmar, Kronoberg, Gotland, Södermanland, Stockholm innerstad.

Binjamin Bektasevic

Försäljare
070 – 676 26 89
binjamin@digilar.se

Ansvarig för: Västra Götaland, Östergötland, Jönköping.

Christine Brandorf

Försäljare
073 – 504 89 80
christine@digilar.se

Ansvarig för: Stockholm, Uppsala, Västerbotten, Västernorrland, Örebro, Dalarna, Värmland, Gävleborg, Jämtland, Västmanland.

Sofie Almström

Försäljare
070-221 83 93
sofie.almstrom@digilar.se

Ansvarig för: Blekinge, Skåne, Halland.

Redaktion

Cecilia Lilja

Förlagsredaktör
svenska/sva
070 – 091 19 50
cecilia@digilar.se

Jakob Harknäs

Förlagsredaktör
SO-ämnen åk 7-9, historia, filosofi och religion för gymnasiet
073 – 267 17 27
jakob@digilar.se

Anders Waldt

Förlagsredaktör
samhällskunskap, ekonomi, juridik och beteendevetenskap för gymnasiet

anders.waldt@digilar.se

Karin Sterner

Förlagsredaktör
matematik och NO-ämnen för åk 7-9 och gymnasiet

karin.sterner@digilar.se

Elisabeth Ivansson

Förlagsredaktör
åk 4-6
073 – 516 08 48
elisabeth.ivansson@digilar.se

Simone Kamm

Läromedelssamordnare
072 – 334 65 75
simone@digilar.se

Matilda Klint Olsson

Läromedelssamordnare
073 – 520 80 76
matilda@digilar.se

Zara Lindgren

Läromedelssamordnare
073 – 513 85 82
zara@digilar.se

Joel Arvidsson

Filmproducent

joel@digilar.se

Frida Axell

Illustratör

frida@digilar.se

Produktutveckling och marknadsföring

Ida Toftgård

Kundserviceansvarig
0370-123 46
ida@digilar.se

Martin Berggren

UI designer
 
martin@digilar.se

Johannes Millegård

Webbutvecklare
 
johannes@digilar.se

Björn Hedén

Webbutvecklare
 
bjorn@digilar.se

Marcus Törnroth

Webbutvecklare

marcus@digilar.se

Jimmy Höög

Marknadsassistent

jimmy@digilar.se