Företagsledning

Cecilia_Lilja2_500x500

Cecilia Lilja

MikaelWahss

Mikael Wahss

Grundare & Utvecklingschef

073 – 314 17 14
mikael@digilar.se

StellanWigh1

Stellan Wigh

Grundare & Förlagschef

070 – 338 29 22
stellan@digilar.se

Försäljning

CarlMansson1

Carl Månsson

Försäljningsansvarig

073 – 328 00 96
carl@digilar.se

Ansvarig för: Gotland, Kalmar, Kronoberg, Stockholm innerstad, Södermanland.

Binjamin-500px-768x768

Binjamin Bektasevic

Försäljare

070 – 676 26 89
binjamin@digilar.se

Ansvarig för: Jönköping, Västra Götaland, Östergötland.

Christine_Brandorf

Christine Brandorf

Försäljare

073 – 504 89 80
christine@digilar.se

Ansvarig för: Dalarna, Norrbotten, Stockholm, Uppsala, Värmland, Västerbotten, Västmanland, Örebro.

Sofie_Almstrom_500

Sofie Almström

Försäljare

070 – 221 83 93
sofie.almstrom@digilar.se

Ansvarig för: Blekinge, Halland, Skåne.

Headshot-Sofia-500

Sofia Löfström

Försäljare

076 – 307 31 69
sofia.lofstrom@digilar.se

Ansvarig för: Gävleborg, Jämtland/Härjedalen, Västernorrland.

Anders_L_500x500_3

Anders Lorentzson

Försäljare

070 – 053 01 39
anders.lorentzson@digilar.se

Ansvarig för: Västra Götaland, Östergötland.

Redaktion

Cecilia Lilja

Förlagsredaktör svenska/sva åk 7-9 och gymnasiet

070 – 091 19 50
cecilia@digilar.se

Jakob Harknäs

Förlagsredaktör SO-ämnen åk 7-9, historia, filosofi och religion gymnasiet

073 – 267 17 27
jakob@digilar.se

Anders Waldt

Förlagsredaktör samhällskunskap, ekonomi, juridik och beteendevetenskap gymnasiet

anders.waldt@digilar.se

Karin Sterner

Förlagsredaktör matematik och NO-ämnen åk 7-9 och gymnasiet

karin.sterner@digilar.se

Elisabeth Ivansson

Förlagsredaktör
SO-ämnen och NO-ämnen åk 4-6

073 – 516 08 48
elisabeth.ivansson@digilar.se

Melissa Westerlund

Förlagsredaktör
språk åk 7-9 och gymnasiet
melissa.westerlund@digilar.se

Anna Modigh

Förlagsredaktör
svenska åk 4-6

anna.modigh@digilar.se

Simone Kamm

Läromedelssamordnare

072 – 334 65 75
simone@digilar.se

Matilda Klint Olsson

Läromedelssamordnare

073 – 520 80 76
matilda@digilar.se

Zara Lindgren

Läromedelssamordnare

073 – 513 85 82
zara@digilar.se

David Ylinikka

Läromedelssamordnare

073 – 517 87 59
david.ylinikka@digilar.se

Joel Arvidsson

Filmproducent

joel@digilar.se

Frida Axell

Illustratör

frida@digilar.se

Jenny Almlöf

Projektledare film & ljud

jenny.almlof@digilar.se

Produktutveckling och marknadsföring

Mikael Wahss

Grundare & Utvecklingschef

073 – 314 17 14
mikael@digilar.se

Ida Magnusson

Kundserviceansvarig

0370 – 123 46
ida@digilar.se

Martin Berggren

UI designer

martin@digilar.se

Johannes Millegård

Webbutvecklare

johannes@digilar.se

Björn Hedén

Webbutvecklare

bjorn@digilar.se

Marcus Törnroth

Webbutvecklare

marcus@digilar.se

Eira Elwing

Webbutvecklare

eira@digilar.se

Jimmy Höög

Marknadsassistent

jimmy@digilar.se

Alexandra Jacobsson

Kundservice

alexandra.jacobsson@digilar.se