Vår personal

Företagsledning

Cecilia Lilja

Produktionschef
070 – 091 19 50
cecilia@digilar.se

Mikael Wahss

Grundare & utvecklingschef
073 – 314 17 14
mikael@digilar.se

Stellan Wigh

Grundare & förlagschef
070 – 338 29 22
stellan@digilar.se

Försäljning

Carl Månsson

Försäljningsansvarig
073 – 328 00 96
carl@digilar.se

Ansvarig för: Skåne, Blekinge, Kalmar, Kronoberg, Halland, Gotland.

Binjamin Bektasevic

Försäljare
070 – 676 26 89
binjamin@digilar.se

Ansvarig för: Västra Götaland, Östergötland, Jönköping.

Jens Malmqvist Capor

Försäljare
070 – 221 83 93
jens@digilar.se

Ansvarig för: Västmanland, Södermanland, Örebro, Dalarna, Värmland, Gävleborg, Jämtland.

Christine Brandorf

Försäljare
073 – 504 89 80
christine@digilar.se

Ansvarig för: Stockholm, Uppsala, Västerbotten, Västernorrland.

Redaktion

Cecilia Lilja

Förlagsredaktör
svenska/sva
070 – 091 19 50
cecilia@digilar.se

Lena Gode

Förlagsredaktör
språk för åk 7-9 och gymnasiet
076 – 009 24 73
lena@digilar.se

Jakob Harknäs

Förlagsredaktör
SO-ämnen åk 7-9, historia, filosofi och religion för gymnasiet
073 – 267 17 27
jakob@digilar.se

Anders Waldt

Förlagsredaktör
samhällskunskap, ekonomi, juridik och beteendevetenskap för gymnasiet

anders.waldt@digilar.se

Karin Sterner

Förlagsredaktör
matematik och NO-ämnen för åk 7-9 och gymnasiet

karin.sterner@digilar.se

Elisabeth Ivansson

Förlagsredaktör
åk 4-6
073 – 516 08 48
elisabeth.ivansson@digilar.se

Simone Kamm

Läromedelssamordnare
072 – 334 65 75
simone@digilar.se

Mathilda Muul

Läromedelssamordnare

mathilda@digilar.se

Joel Arvidsson

Filmproducent

joel@digilar.se

Frida Axell

Illustratör

frida@digilar.se

Christine Melin Wigh

Ekonomi
070 – 313 19 49
tine@digilar.se

Produktutveckling och marknadsföring

Ida Toftgård

Kundserviceansvarig
0370-123 46
ida@digilar.se

Martin Berggren

UX/UI designer
 
martin@digilar.se

Johannes Millegård

Webbutvecklare
 
johannes@digilar.se

Björn Hedén

Webbutvecklare
 
bjorn@digilar.se

Marcus Törnroth

Webbutvecklare
 
marcus@digilar.se

Jimmy Höög

Marknadsassistent
 
jimmy@digilar.se